Nesgo Group Wellcome
You have no items in your shopping cart.
Close
Filters
Search

About us

Düğme ve aksesuar sektörüne 1962 yılında ayak basan ailemizin bize bıraktığı kalite, özgüven , saygı , kariyer, dürüstlük, netlik, çalışkanlık , tanınırlık , bilinirlik , güvenilirlik ilkeleri ile bütünleşmiş bayrağımızı nesilden nesile taşımayı ilke edinmiş genç, girişimci ,hedeflerine odaklanan üç kardeşin elbirliği ile dünyaya getirdiğimiz bir firmadır Nesgo Moda Aksesuarları ve Tekstil Dış Ticaret Ltd Şti.

Gelecekteki neslimizi sektör ağına kazandırmak amacıyla firmamızın 2000 yılında yan kuruluş ve dış ticaret departmanının ağırlıklı çalışmalarını kapsayacak yapıda temelini oluşturduk. 2010 yılının Haziran ayında artan arz-talep dengesini sağlayabilmek adına Nesgo firmamızı düğme,toka,boncuk ve diğer tekstil aksesuarları imalatına sokmaya karar verdik. Bu kararımız ile birlikte ilk 5 yıllık kalkınma programımızı oluşturduk. İlk 5 yıllık kalkınma programımızdaki çizdiğimiz yol haritamız da imalatın ilk 6 ayında ilk 24 aylık hedeflerimizi aşmış olduğumuzu görmenin keyifli onurunu yaşar hale geldik.

Firmamız,Kapsam(Scope),Kalite(Quality),Maliyet(Cost),Zaman Time),Kaynaklar(Resouares) irdelemeye önem veren bir firmadır. Böylece kaynaklarımızı doğru kullanarak zaman ,maliyet ve kalitemizi değişken müşteri taleplerimizi karşılamakta kullanmaktayız.

Kalıcı istihdama önem vererek hem KDV girdisi hem de kapasite artışını yaratabilmenin keyfini yaşamaktan son derece memnunuz. Bizler genç girişimci firma sahipleri olarak kendi markamız ile uluslar arası arenada söz sahibi olabilmenin ve güvenilirliğimizin ayrıcalığını keşfeden hem iç hem de dış piyasadaki müşterilerimizin ürün bazındaki taleplerinin temini adına yatırıma önem verdik. 3.500 M2 lik alanda makine ve teçhizat parkurunu son sistem teknolojik donanımlarla tamamladık. Hedefimiz önümüzdeki 2 yılda da yatırımlarımıza devam etmektir.

Bilindiği gibi ülkemizde yatırımların % 80 özel sektörler tarafından gerçekleştirilmektedir. Firmamız girişken ile girişimci arasındaki farkı ve ayrıcalığı keşfetmiş ve bu nedenle ekip arkadaşlarını profesyonel , donanımlı ve girişimci kadrodan oluşturmuştur.

Dededen babaya , babadan oğula ,oğuldan toruna 2012 yılı sektördeki yarım asırlık 50. yılımız olacaktır .

49 yıl önce tek bir düğme çıkartabilmek için 6 elemanın çalıştığı ve en yüksek teknolojisinin tornalama makinesi olduğu dönemlerden günümüzde son sistem lazer teknolojileri kullanarak robotlarla nerdeyse hiç el değmeden imalatın yapılabilmesini yaşarak öğrenen kişiler olarak bizler sektörel gücümüzün tecrübemizin getirisi olduğunun bilincindeyiz.

Close